Saturday 19 January 2019


Tagi
wczasy internet projektowanie wnętrz blacha miedziana. anemoskop. nagrobki wrocław miejsca nurkowe posesja wyroby gumowe malowanie alpinistyczne aktywność fizyczna elestomer wyspa malowanie zapobieganie gładzie

Jakie drewno na podłogę?

Jakie drewno na podłogę?

Data Dodania: 2013-12-03

Coraz  częściej w naszych mieszkaniach i domach zaczynają być widoczne podłogi drewniane. Nie jest to absolutnie żadne odkrycie gdyż tego rodzaju podłogi były stosowane już od bardzo dawna. Był wprawdzie okres w którym inwestorzy odeszli od podłóg drewnianych ale w tej chwili stały się one niezwykle popularne.

Podłogi drewniane nie tylko ładnie i efektownie się prezentują, ale są również bardzo odporne na działanie wielu czynników a przede wszystkim są zdrowe. Jest wiele powodów by móc powiedzieć o takich podłogach, że są one bardzo zdrowe.  Na pewno do najważniejszych należy to, że drewno oddycha dzięki czemu mamy zapewnioną regulacje mikroklimatu. Oprócz tego jonizuje powietrze, nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się. co na pewno jest dobroczynne dla osób  cierpiących na alergie. Na pewno też drewno może zagwarantować nam zarówno izolacje termiczna jak i akustyczną. Na pewno każdy słyszał o czymś takim jak „ciepła podłoga” co właśnie odnosi się do podłogi wykonanej z drewnianych desek.

Decydując się na podłogi z drewna bardzo często trudno jest się zdecydować jaki gatunek drewna jest w takim przypadku najbardziej odpowiedni. Na pewno najlepiej byłoby wybrać ten najbardziej odporny. Jednakże możemy też zrobić w ten sposób, że do pomieszczeń w których raczej nie chodzi się za dużo takich jak na przykład sypialnia możemy zdecydować się na drewno miększe, takie jak na przykład brzoza lub sosna. Jeśli zaś chodzi o pomieszczenia często użytkowane, to tutaj oczywiście musi być drewno odpowiednio twarde czyli najlepiej jeśli  byłby to dąb.
Taki Artykułu

--dom -- mieszkanie -- podłoga -- drewno -- deski -- zdrowie.


© 2012 takapunaworlds
All rights reserved.
Email: admin@takapunaworlds.org