Sunday 18 August 2019


Tagi
dolny Śląsk luksus wczasy wycieczki przyjecie trening wroclaw krótkie treminy prace wykonczeniowe wyjazd internet panele.

Tatuaż z prehistoryczną przeszłością

Tatuaż z prehistoryczną przeszłością

Data Dodania: 2013-07-10

Tatuaż jest znany od wieków. Samo słowo tatuaż wywodzi się z języka ludów Samoa i oznacza zdobienie, czy też oznaczanie. Idea wykonywania trwałych znaków na ciele zrodziła się już u ludów starożytnych. W ten sposób miedzy innymi wyrażało się pozycję i status danej osoby. Inaczej mówiąc na taki tatuaż trzeba  było sobie zasłużyć. W wielu kulturach miał on znaczenie rytualne i miał również  swój udział w życiu religijnym plemion. Można też z całym prawdopodobieństwem przypuszczać, że już w starożytnym Egipcie  w śród faraonów i kapłanów widoczne były pierwsze trwałe zdobienia ciała. Jeśli chodzi o nasz kontynent, to dowiedziano się  o tatuażu dopiero pod koniec XVII wieku, kiedy to pierwsi odkrywcy nieznanych lądów przywieźli tu ludzi z plemion prze siebie z kolonizowanych. Oni to nauczyli Europejczyków sztuki tatuażu.

Kiedyś plemiona i ludy starożytne wykonywały tatuaż ręcznie nakłuwając ciało cierniem, nożem a potem igłą lecz było to bardzo czasochłonne i niesamowicie bolesne. W tej chwili tatuaż wykonuje się specjalną maszynką elektryczną , która została wynaleziona w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku.

Tatuaż teraz staje się coraz bardziej modny. Coraz liczniejsze są tez profesjonalne studia tatuażu jak na przykład gurutattoo. To właśnie na stronie internetowej studia Gurutattoo możemy dowiedzieć się wiele więcej na temat zdobienia ciała tatuażem. Zanim jednak będziemy chcieli dołączyć do grona wytatuowanych powinniśmy to dokładnie przemyśleć, bo pozbycie się takiej pamiątki może być bardzo kosztowne a czasem nawet niemożliwe.
Taki Artykułu

--tatuaż -- zdobienie -- oznaczanie -- studio tatuaży --


© 2012 takapunaworlds
All rights reserved.
Email: admin@takapunaworlds.org